Zaman ve Mekan Sergisi Pera Palace Otel’de

Koray Erkaya, Zaman ve Mekan Sergisinden..

Gama Gallery’nin düzenlediği sergide, platformumuzun da katılımcısı olan, Koray Erkaya’nın da eserlerinin yer alıyor. Kendi dalında birbirinden başarılı dört fotoğraf sanatçısının eserlerinden oluşan “Zaman ve Mekan” sergisinde sanatçı Ayşegül Dinçkök serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen’le yaptığı sualtı çalışmalarıyla, Ceylan Atuk mekanların tarihleriyle üzerinde yaptığı araştırmalarıyla, Can Sarıçoban Paris Moda Haftası’ndaki görüntüleriyle ve Koray Erkaya Kanada’da yürüttüğü ödüllü eserleriyle çok farklı teknik ve uygulamalarla tek bir temada buluşuyor.

Koray Erkaya Sergisinden Seçkiler

Erkaya’nın eşsiz vizyonu ve sanatsal yeteneği dünya çapında izleyicileri büyülüyor. Erkaya, güzel sanatlar fotoğrafçılığı alanında, son 10 yılda 45 uluslararası sergide dikkat çekici işlere imza attı ve 6 başarılı kişisel fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı. Erkaya’nın fotoğrafçılığı, yaratıcı dünyasının derinlemesine içsel keşfini gözler önüne seriyor.

Koray Erkaya, Zaman ve Mekan Sergisinden..
Koray Erkaya, Zaman ve Mekan Sergisinden..

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirdikten sonra, reklam fotoğrafçılığı ve mimari fotoğraf alanlarında yoğunlaşan sanatçı, beş yıl süreyle Camel Trophy’nin resmi fotoğrafçısı olarak çalıştı. Özellikle nü fotoğraf alanında sanatsal fotoğraf çalışmalarına devam eden Erkaya, ilk kişisel sergisini Camel Trophy sırasında çektiği fotoğrafları ile açtı. Erkaya, Lurzer’s Archive Mag dergisi tarafından dünyanın en iyi 200 reklam fotoğrafçısı arasında yer aldı.


  • Sergi Alanı: Pera Palace Hotel – Galata Fuaye -2. Kat
  • Tarih: 13 Eylül – 8 Ekim 2023
  • Ziyaret Saatleri: Pazar günleri hariç 13:00-19:00 arası

İlgili Makaleler

Alp Alper | Gökyüzünden Türkiye Air

Platformumuzun da katılımcısı olan, fotoğrafçı ve gezgin Alp Alper’in 7 yıllık çalışması, fotoğraf tutkunları ile buluştu. Türkiye’nin dört bir yanında 7 yıldır fotoğrafladığı görüntüleri bir araya getirdiği fotoğraf albümü “Gökyüzünden Türkiye Air” yayımlandı.