Kişisel Bilgiler

İsim

Mustafa

Soyisim

Turgut

Takma İsim

mustafaturgut

Telefon (GSM)

05052989520

Sektörde ne yaparsın? | Hukuki Durum

Fotoğrafçı

Kişisel Web Sitesi

http://www.mustafaturgut.com.tr

Biyografi

Biyografi

1967 Merzifon’da doğumludur. 1987’de Uludağ Üniversitesi, Pazarlama Bölümünden; 1991’de Mimar Sinan Üniversitesi, Fotoğraf Bölümünden mezun oldu.

Öğrenciliği sırasında gazete ve dergilere fotoröportajlar yaptı, freelance olarak çalıştı ve çeşitli karma sergilere katıldı. Mezuniyetini takiben 1991-1998 yılları arasında, aile stüdyosunu yönetti. 1998’den itibaren reklam ve moda fotoğrafçılığına yoğunlaşarak, İstanbul’da kendi stüdyosunu kurdu.

Mimar Sinan G.S.Ü Fotoğraf Bölümünde 2008-2010 yılları arasında Fotoğraf ve Pazarlama İletişimi dersini yürüttü. 2009-2011 yılları arasında Işık Üniversitesi G.S.F Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım Bölümünde Tanıtım Fotoğrafı dersini yürüttü.

2014 yılında Sony Global Fotoğraf Departmanının tüm dünyada yürüttüğü “Sony Ambassador Project” kapsamında projenin Türkiye ayağında bulunan 8 Türk fotoğrafçıdan birisi olarak projeye davet edildi.

Düğün Fotoğrafçılığı” ve “Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı” adında yayınlanmış iki kitabı vardır. Ulusal ve uluslararası yayınlarda fotoğrafları ve makaleleri yayınlanmaya devam etmektedir. Fotoğrafçılığın tüm alanlarında; amatör, ileri amatör ve profesyonellere ve özel kurumlara fotoğraf eğitimleri koordine etmekte ve danışmanlıklar, özel dersler ve seminerler vermektedir.

Antyapı, Ünilever, Henkel, Hayat Gıda, Group SEB, Carrefour-SA, Daikin, Siemens, USAŞ, Aras Group, Aryıldız, Citroen, Coşkun Et, Maret, Demirören, EnPOS, Gümüşfon, ITUARC, OPTI, Müller Martini, Marx&Hewit, Motomax, Misbahçe, Ulukayın Çiftliği, Loris Parfüm, Neptune, Şilemoda, Fonmoda, Güzella, CBF Tekstil, Parsat, Remax Türkiye, Scovill SA, Sınger, Tibet Group, Vestel, Tekno gibi birçok markaya fotoğraf servisleri verdi. Halen fotoğraf ve video yapımları üreten stüdyosunda profesyonel servisler vermeye devam etmektedir.

Firma Bilgileri

Çalıştığınız Kurum | Firma

İNPLATO GÖRSEL ÇÖZÜMLER | Nisan Fotoğraf Tanıtım Hiz.Ltd.Şti

Firma Web Sitesi

http://www.inplato.com.tr

Sektörel Bilgiler

Sektörel Tanım

Şirket Sahibi Fotoğrafçı

Mesleki Deneyim

47 yıl

Hizmet Alanları

Reklam, Moda, Mimari, İnterior, Endüstriyel, Gıda ve Yemek, Portre, Stok, Sanat, Hava | Dron, Görüntü Yönetmenliği, Videografi

Çalıştığınız | Yaşadığınız Şehir

İstanbul

Hizmet Bölgesi

Türkiye'nin Tamamı, Türki Cumhuriyetler, Avrupa, Dünya